יעוץ מיסוי פיצויים ופרישה​

כל אחד מאתנו זכאי לכספי פרישה ולתשלומי פיצויים בתקופות שונות בחיים. לאורך שנות חיינו אנו חוסכים מידי חודש ומפרישים כסף לקרנות המתאימות, בדיוק לרגע בו נזדקק לכספים המגיעים לנו.

 

התנהלות נכונה עם כספים אלו היא מהותית, התנהלות זו תקבע את ההחזרים החודשיים שנקבל, כמה מס יגבה מאתנו, וכמה כסף מתוך הכסף שחסכנו לאורך החיים שלנו ימצא את דרכו בסופו של דבר חזרה לכיסנו.

 

מהו יעוץ פרישה?

יעוץ פרישה מאפשר למקסם את הרווחים המגיעים לנו כשכירים וכעצמאיים, וזאת באמצעות הגדלת התשלומים החודשיים לאחר גיל פרישה מהכספים שחסכנו במשך תקופת חיינו והתנהלות נכונה עם כספי הפיצויים. לקבל את מירב הכספים המגיעים לנו ולעשות את הצעדים הנכונים עבורנו, הצעדים שיאפשרו לנו לחיות ברווחה בתקופת הפנסיה.

 

תכנון מיסוי פרישה ופנסיה (והקשר ביניהם)

בעקבות תיקון 190 נקבע סל פטור אחד אותה ניתן לנצל לטובת פיצויים ו/או לטובת פנסיה.

משיכת פיצויים פטורים במשך 32 שנות עבודה האחרונות לפני גיל פרישה מקטינות את היתרה  הפטורה שנשארה בסל הפטור. המשמעות היא  שמשיכת פיצויים פטורים ממס מקטינה את הפטור שנקבל על הפנסיה. לאחר שפנינו למס הכנסה לצורך קבלת פטור על הפנסיה אין כמעט אפשרות לשנות את ההחלטה, ולכן צריך לקחת בחשבון את כל הגורמים העלולים להשפיע על הפטור (פיצויים, גובה פנסיה, כספים קצבתיים שנחסכו בקופות הגמל/קרנות פנסיה/ביטוח מנהלים), פרמרים נוספים המשפיעים על ההחלטה היא מצב משפחתי, מצב בריאותי,  מקורות הכנסה ועוד.

שיקול מוטעה המוביל להחלטה לא נכונה עלולה לגרום לתשלום מס מיותר של עשרות אלפי שקלים בשנה בתשלומי המס על מענקי הפרישה והפנסיה

 

השלבים ביעוץ פרישה

1. בדיקת מענק הפרישה

בדיקת טופס 161 (לרבות פיצויים, ימי מחלה , הסתגלות , אי תחרות, ועוד) ובחינת אפשריות המיסוי העומדות בפניך, פטור בגין משיכה פיצויים; דחיית מס באמצעות רצף זכויות פיצויים  או ייעוד לקצבה, היוון קצבה (משיכה חד פעמית), היוון קצבה מוכרת.

 

2. ניתוח תכניות הפנסיה, ביטוח מנהלים והגמל

ניתוח תכניות הפנסיוניות והמסלולים האפשריים בפרישה תוך דגש על היבט המס. בחינת אופן כדאיות משיכת הכספים מהתוכניות הן כסכום חד פעמי (הון) או במסגרת היוון קצבה, היוון קצבה מוכרת, והן כקבלת קצבה (פנסיה). בדיקת אופן כדאיות מיסוי הכספים בקרבות הפנסיה הוותיקות ובפנסיה התקציבית בגין מענק שנים עודפות ודמי גמולים.

 

3. תכנון מס מיסוי פרישה ופנסיה

בעקבות תיקון 190 בו נקבע סל פטור אחד אותה ניתן לנצל לטובת פיצויים פטורים ו/או לטובת קצבה (ראה פירוט לעיל). תכנון מס יכול לחסוך לך עשרות אלפי שקלים בשנה בתשלומי המס על מענקי הפרישה והפנסיה

 

נערוך עבורך תכנון מס אופטימלי ונציג בפניך את האפשרויות תוך דגש על ניצול מירבי של הטבות המס המגיעות לך.

 

4. תכנון מס במקרה פטירה

במקרה פטירה של בן/בת הזוג ישנן מספר אפשרויות מיסוי. על מנת להגיע לתוצאת המס הנמוכה ביותר ישנן מספר פרמטרים שיש לקחת בחשבון לדוגמא הפרשי שכר, פדיון חופשה, מענקים, רצף קצבה או  רצף זכויות פיצויים ממקומות עבודה קודמים, ועוד.  בנוסף צריך לבצע תכנון מס היכן כדאי למסות, את הנפטר או את היורשים.

נערוך עבורך תכנון מס אופטימלי ונציג בפניך את האפשרויות תוך דגש על ניצול מירבי של הטבות המס המגיעות לך.

 

5. טיפול מול רשויות המס

מילוי מסמכים עבורך למס הכנסה והגשתם, הנפקת אישורי מס. במידת הצורך הגשת דוחות שנתיים למס הכנסה.

 

6. פיקוח מעקב

פיקוח ומעקב מול מס הכנסה ומול חברת הביטוח. 

050-7931001​

asafavisar@gmail.com​

חפשו אותנו ב-

לפגישת יעוץ חינם

התקשרו:  050-7931001